ust
SİTE HARİTASI
ÜYELERİMİZ

harita

    HAVA DURUMU

BANKA HESAP NUMARASI
Değerli dernek üyelerimiz, derneğimizin daha iyi faaliyette ve hizmette bulunabilmesi için üye aidatlarının zamanında yatırılması önem arz etmektedir. Dernek üyelerimiz, derneğimize ait; - Ziraat Bankası Ankara/Tandoğan Şubesi IBAN NO: TR26 0001 0012 8263 6858 6350 01 veya Şube Kodu :1282 Hesap No:63685863-5001 hesaplarına aidatlarını yatırmaları gerekmektedir. Lütfen gönderilerinizde adınızı ve hangi yıl aidatı olduğunu belirtiniz. Teşekkür Ederiz.
 

AFET BİLİNCİ EĞİTİMİ EĞİTMEN SERTİFİKASI

27 Nisan – 02 Mayıs 2014 tarihleri arasında ANTALYA/ Alanya da gerçekleştirdiğimiz 8. Afet ve Acil Durum Eğitim Seminerin de, AFADEM Müdürlüğünce görevlendirilen on kişilik  Öğretmen ekibince sizlere iki günlük “ Afet Bilinci Eğitimi Eğitmen Eğitimi” Haberin devamı için tıklayınız.

SİVİL SAVUNMA UZMANLARININ EĞİTİMİ

Kamu kurum ve kuruluşlarında görev yapmakta olan sivil savunma uzmanlarına yönelik eğitimlerin yapılabilmesi için temel ve ileri düzey eğitim modüllerinin oluşturulması amacıyla Afet ve Acil Durum Yönetimi Başkanlığınca hazırlanan anket formunu görmek için tıklayınız

PLAN BÜTÇE GÖRÜŞMELERİ

03-04 EKİM 2013 AFAD - SİSUD GÖRÜŞMELERİ

afad sisud
Görüşmelerin detayı ve SİSUD Yönetim Kurulunun değerlendirmelerini görmek için tıklayınız.
AFADEM
İdris DOGULU tarafından, Sağlık Bakanlığı Disiplin AmirIeri Yönetmeliğinin Sivil Savunma Uzmanın disiplin Amirinin "İl sağlık Müdür Yardımcısı" olarak belirlenmesine ilişkin kısmının iptali ve yürütülmesinin durdurulması talebi neticesinde Danıştay 12. Dairesi'nin yürütmenin durdurulması kararını görmek için tıklayınız

Siyasi Parti Görüşmeleri Sendikalar ile yapılan görüşmeler
Bürokratlar ile yapılan görüşmeler
 

Samsun İl Sağlık Müdürlüğü Sivil Savunma Uzmanı İdris DOĞULU'nun Sağlık Bakanlığı Disiplin Amirliği Yönetmeliğinin Sivil Savunma Uzmanlarının İl Sağlık Müdür Yardımcılarına Bağlanması bölümünün iptaline ilişkin Danıştay kararını görmek için tıklayınız

ÜYELERİMİZE DUYURULUR ÜYE KAYIT GÜNCELLEMELERİ YAPILACAĞINDAN ÜYELERİMİZİN GÜNCEL BİLGİLERİNE İHTİYAÇ DUYULMUŞTUR BU NEDENLE ÜYE KAYIT GÜNCELLEME BİLGİSİ FORMUNU DOLDURARAK GÖNDERMENİZ GEREKMEKTEDİR <<< - SİSUD - >>

Derneğimiz yetkililerinin Ulaştırma Memur Sen ile yaptıkları görüşmeler neticesinde; Ulaştırma Memur Sen tarafından  bu yıl yapılacak Toplu sözleşmeye hazırlanmak amacıyla 12 Haziran 2013 tarihinde Sivil Toplum Kuruluşları ve ilgili  Hizmet Kolunda örgütlü bulunan derneklerle "Toplu Sözleşmeye Hazırlık Çalıştayı" yapılmıştır. Toplu Sözleşmelerde Kullanılmak Üzere Hazırlanan Genel Talepler (madde 27)’de Derneğimiz İsteklerine de yer vermelerinden dolayı Ulaştırma Memur Sen’e Teşekkür ederiz. SİSUD  (Genel Talepleri İndirmek için tıklayınız)

DILEKÇE ÖRNEGI
AFAD Sivil Savunma Dairesi Baskanligi Çalisma Gruplari ile Sivil Savunma Uzmanlarinin egitim programi konulari ve süresinin tespiti amaciyla derneklerle yapilan istisare toplantisinda, degerli meslektaslarimizin, görüslerine ihtiyaç duyulmustur. "TEMEL EGITIM" olarak verilen 10 günlük ders programi ekte yer almaktadir. (programi buraya tiklayarak indirebilirsiniz.) Buna göre, gerekçeleri ile birlikte "Temel Egitim" de yer alan ders konularinin ve ders sürelerinin yeterli olup olmadigi, programdan çikmasini istediginiz ders olup olmadigi, ilave edilmesi gereken ders konusu olup olmadigi konularinda bilgilerinize ihtiyaç duyulmustur. Görüslerinizi en geç 10 HAZIRAN 2013 gününe dek bildirmeniz gerekmektedir.
(Adres: a.h.turkozu@hotmail.com)        
SISUD YÖNETIM KURULU

YÖNETMELİĞE İPTAL DAVASI MÜDAHİL KARARI
Yönetmeliğimizin bazı maddelerinin yürütmesinin durdurulması ve iptaline ilişkin Danıştaya açılan davada dernek olarak müdahil katılımımızla ilgili  Danıştaydan ilk karar çıkmıştır. İNDİR.

Başvurumuzun kabulu halinde davalı kurum Başbakanlık Afet ve Acil Durum Yönetimi Başkanlığı tarafında müdahil kurum olarak yer alabileceğiz, davanın tüm seyrini takip edebileceğiz ve savunma hakkımızı kullanabileceğiz.

 

Degerli meslektaslarimiz; sorunlarimizi çözmek maksadiyla hazirladigimiz bilgi dosyasinda yer alan Kanun teklifi; (1) 657 sayili kanun ile ve (2) 5902 sayili kanun da isim degisikligi olmak üzere, alternatifli ve iki seçenekli olarak hazirlanmistir. Bu kapsamda çesitli görüsmeler neticesinde  bilgi dosyamiz, AKP Gurubu vasitasiyla Giresun Milletvekili AKP Gurup Baskanvekili Sayin Nurettin CANIKLI araciligiyla Maliye Bakanligina GEREGI YAPILMAK ÜZRE gönderilmistir.
          Kanun Teklifi dosyamizin 05.06.2013 Çarsamba günü Maliye Bakani Özel Kaleminde oldugunu ögrendik. Ayrica Maliye Bakan Yardimcisiyla da görüstük yardimlarini istedik. Maliye Bakan yardimcimiz yapmak istedigimizin çalismamizin yapilabilir oldugunu söylemislerdir. Ancak bu konuda kanun teklifimize olumlu görüs verilmesi asamasinda;  Maliye Bakanligi Müstesari Sayin Naci AGBAL'a, BÜMKO Gn. Md. Sayin Ilhan HATIPOGLU' na... TBMM den Akparti Giresun Millet Vekili Sayin Nurettin CANIKLI ye, Basbakanliktan, Kanunlar Kararlar Gn.Md. Sayin Davut KARATAS' a ve son olarak Basbakan yardimcisi Kirikkale Millet Vekili Sayin Besir ATALAY'a mutlak ulasmamiz gerektigi kanaatine varilmistir. Bu konuda destek verebilecek tüm arkadaslarimiza sesleniyoruz hadi bu hakli mücadelemizde sizlerde bize destek verin. Sizlerde elinizi tasin altina koyun belki bu son sansimiz olabilir unutmayin. Ayrica bu konuda destek verebilecek arkadaslar 0 533 814 31 99 telefondan dernek baskanimiz Ahmet Hamdi TÜRKÖZÜ’nü arayarak irtibata-geçebilirler

YÖNETİM VE DENETİM KURULLARINI TANIYALIM

DANIŞTAY'DAKİ KİT EK TAZMİNATINA KARŞI EK BEYAN
KİT' lerdeki  ek tazminat oranları hakkında derneğimizce Danıştay 11. dairede 2011/4170 dava dosyası ile  açılan davada, Maliye Bakanlığının savunma  yazısı  Danıştaya gönderilmiş olup, bu savunmaya karşı derneğimizce 03.11.2011 tarihinde ek beyanda bulunulmuştur.
Derneğimizin Danıştay'a ek beyanı  İNDİR
Maliye Bakanlığının savunma yazısı İNDİR

 

Geleneksel SİSUD semineri planlandığı gibi 22–27 NİSAN 2013 tarihlerinde ANTALYA'da yapılmıştır.
 
SUZDER 'İN ÖN KOŞULSUZ BİRLEŞME TALEBİNE CEVAP
Sevgili Suzder Yöneticileri
hiçbir ÖNKOŞULSUZ birleşmeye evet diyorsunuz

o halde
Üye sayısı bakımından; SİSUD'un SUZDER'den 3-4 kat büyük olduğu düşünüldüğünde
ve
SUZDER'in eski yöneticileri, kurucuları ve çoğunluk üyelerinin SİSUD'çatısı altında bulundukları gözönüne alındığında, birleşmenin SİSUD 'da kısmen gerçekleştiğini görürsünüz.

o halde
geriye yapacak tek iş kalıyor

Mademki KOŞULSUZ BİRLEŞME diyorsunuz

Sevgili Yönetici arkadaşlar
Buyrun sizlerde gelin...


Gelin ki BİRLİKTE MÜCADELE EDELİM..
Gelin ki BİRLİKTE SESİMİZİ DUYURALIM
Gelin ki DAHA GÜÇLÜ OLALIM


SİSUD YÖNETİM KURULU

sisud logo
sisud logo
Domain  
Web Tasarım Hüseyin Gazi YALÇIN